Biz Kimiz ?

Remak Arşiv, 1996 yılında sektöre öncülük etmek ve yön vermek üzere kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren, hem resmi hem de özel kurumlarda bilgi ve belge yönetimi çalışmaları kapsamında; kurumların fiziki ve dijital dokümanlarının analizi, düzenlenmesi, güvenle saklanması ve kurum ihtiyaçlarına uygun olarak kullanılması için gerekli çalışmalar yürütmektedir.
Sektörün ilk firması olarak 20 yılı aşkın süredir, 100’ü aşkın projede 30 milyondan fazla dosya, 150 milyonun üzerinde belge tasnif edilmiş ve dijitalleştirilmiştir.
Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve uzmanlıklarımızla müşterilerimizin, Hazine-i Evrak yani evrak hazinelerini, taşıdıkları gerçek değerlerine ulaştırma hedefimizin bilinciyle her geçen gün daha hızlı, dinamik ve teknoloji yoğun hizmet vermek için çalışıyoruz.
Müşterilerimiz ile karşılıklı güven ve iş birliği içerisinde, her bir belgenin hatasız bir şekilde kurumun hafızasına kazandırılması için uzman kadromuzla ilk günkü heyecanımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Misyonumuz

Müşterilerimizin kurumsal hafızalarını teşkil eden bilgi ve belgelerin en modern ve hızlı yöntemlerle kurumlara kazandırılması, böylelikle bir sonraki nesillere aktarılmasının sağlanması ve kendi geleceklerini daha kolay ve güvenli şekilde yönetmeleri için yanlarında olmayı görev edindik.

Vizyonumuz

Ülkemize olan sonsuz bağlılığımızla sektörün ve sektör çalışanlarının gelişimine yön veren ve destek olan, Müşterileri tarafından saygıyla ve güvenle ilk tercih edilen ve hatırlanan firma olmayı kendimize vizyon edindik..

REMAK geçmişten günümüze...

1996

1996

Sektördeki ilk firma olarak çalışma hayatına başladık.

1997

Ülkemizde resmi kurumlarda ilk profesyonel arşiv düzenleme projesini tamamladık.

1998

Ülkemizde resmi kurumlarda ilk evrak envanteri ve saklama planlarının oluşturulması çalışmalarını tamamladık.

2003

Ülkemizde resmi kurumlarda ilk dijital arşiv çalışmalarını başlattık.

2009

Ülkemizde ilk defa, resmi kurumlarda akademik destek alarak standart dosya planı uygulamalarının saha çalışmalarını yaptık.

2012

Gurur verici bir proje ile Süleymaniye Yazma Eserler Kütüphanesi bünyesindeki 19.000 adet yazma ve nadir eserin kataloglama çalışmalarını yaptık.

sektörde birçok ilklere imza atmıştır.