KULLANIM KOŞULLARI

Remak Arşiv San. ve Tic. A.Ş. (“Remak”) bu siteyi aşağıda yer alan “Kullanım Koşulları” dâhilinde kullanıma sunmaktadır. www.remakarsiv.com web sitesine erişiminiz ve bu siteyi kullanımınız, söz konusu sitede sunulan içerik, hizmetler ve yazılımlar (hepsi birden “Site”) dahil, aşağıdaki Kullanım Koşullarına ve yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere tabidir.
kullanim-kosulu-389x80
Remak Web Sitesindeki herhangi bir sayfaya girdiğiniz takdirde bu Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılırsınız. SINIRLAMA VEYA DEĞERLENDİRME OLMAKSIZIN, BU KULLANIM KOŞULLARINI KABUL ETMİYOR VEYA ONAYLAMIYORSANIZ, LÜTFEN SİTEYİ KULLANMAYINIZ.

1. İçeriğin Mülkiyeti

Sitenin ve bütün metin ve resimler (“İçerik”) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bütün içeriğinin mülkiyeti, Remak, yan kuruluşları, sponsorlar veya bağlı şirketleri (tümü birlikte “Bağlı Kuruluşlar”) ve aksi belirtilmediği takdirde bütün hakları saklı olan diğerlerine aittir. Bir marka, logo veya hizmet markası olan tüm İçerik, aynı zamanda Remak veya diğerlerinin kayıtlı ve kayıtlı olmayan ticari markalarıdır. İçeriğin sahibinden yazılı onay almadan, içeriğin, Kullanım Koşullarında belirlenenin dışında kullanımı kesinlikle yasaktır. Ayrıca, Remak’ın, adli takip sürecine başvurmak da dahil olmak üzere fikri mülkiyet haklarını sonuna kadar kullanacağını unutmayınız.

2. Sitenin Kullanımı

Bu web sitesi aracılığıyla; iftira niteliğinde, müstehcen, saldırgan, küçük düşürücü, ırkçı nefret uyandıran, ayrımcı ya da dine yönelik hakaret içeren; herhangi bir gizlilik taahhüdünü ya da hakkını ya da ticari sırları ihlal ve ifşa eden; herhangi bir üçüncü şahsın telif hakkını ihlal eden ya da gerekli lisans sözleşmelerinin tümüne ve/veya onaylara sahip olmayan; ya da herhangi bir yasayı ihlal edici sayılabilecek materyaller yayımlamayacağınızı ve göndermeyeceğinizi garanti etmiş olursunuz.
Aynı zamanda suça teşvik edici, hukuki sorumluluğa yol açan ya da herhangi bir ülkenin yasalarına ya da diğer yetkili makamlarına aykırı, dünyanın herhangi bir yerinde dava edilebilir herhangi bir üçüncü şahsın haklarını ihlal edici sayılabilecek hiçbir materyali bu site aracılığıyla paylaşmayacağınızı kabul etmiş olursunuz.
Remak, yasaklı nitelik taşıdığından şüphelendiği ya da uygunsuz gördüğü herhangi bir materyali siteden kaldırma hakkını saklı tutmaktadır. Buna karşın, Remak’ın diğer kullanıcılar tarafından web sitesine eklenen içerikler üzerinde herhangi bir hakimiyeti bulunmadığı gibi web sitesinin içeriğini doğruluk, uygunluk ve Kullanım Koşulları’nda belirtilen ilkelerle uyumluluk açısından denetlemediğini de kabul etmiş olursunuz. Uygunsuz içerikli sitelerden Remak Web Sitesine bağlantı sağlamamalı ve Remak’ın kaldırılmasını talep ettiği bağlantıları derhal kaldırmalısınız.
Bu site dâhilindeki (“Materyaller”) tüm materyaller (bunlarla sınırlı olmamak üzere, metin, müzik, ses, fotoğraf, grafik, resim, video, veri toplama, dijital yükleme ve yazılımlar) Remak’a ve tedarikçilerine ait olup uluslararası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır.
Remak materyalleri, yalnızca ticari olmayan, kişisel kullanımlarınız için görüntülemenize ve indirmenize izin vermektedir. Bu materyalleri hiçbir biçimde değiştiremez, uyarlama yapamaz, çoğaltamaz, genel kullanıma açık görüntüleyemez, dağıtamaz, kamusal ya da ticari amaçlar için kullanamazsınız.
Materyalleri yukarıda izin verildiğinden farklı biçimde kullanmak istiyorsanız, ilgili telif hakkı ya da lisans sahibinin (örn. Remak, tedarikçileri ya da diğer kişiler) ön onayını almalısınız. Dergi gibi basılı materyallerdeki içeriğin herhangi bir bölümünden direkt alıntı yapmak isterseniz, lütfen izin için info@remakarsiv.com adresinden bağlantı kurunuz.
Yukarıda belirtilen ihlaller sonucu ortaya çıkacak herhangi bir dava, talep, kayıp ya da zararı Remak ve Remak’a bağlı şirketlere tazmin etmeyi kabul etmiş sayılırsınız.
Kullanım Koşulları’nda veya ek bir sözleşmede gerek yönetmeliğe gerekse yasalara bağlı olarak belirtilmiş veya onlara eklenmiş maddeler siz ve Remak arasında geçerli olacağından; Remak, Remak Web sitesi ile ilgili olarak herhangi bir hizmetin tedariki veya sözde tedariki, tedarik edilmemesi veya tedarikinde gecikmesine dair hiçbir koşulu, garantiyi, temsili ve diğer şartları veya Remak Web Sitesinin yanlışsız, tam ve güncel olduğunu kabul etmez. Remak’ın, Remak Web Sitesinin gereksinimlerinizi karşılayacağını veya Remak Web Sitesinin kesintisiz, hatasız ve güvenli olacağını garantilemediğini anlamakta ve kabul etmektesiniz. Remak tarafından Remak Web Sitesi aracılığıyla veya Remak Web Sitesi ile ilişkili olarak sağlanan her türlü içerik veya hizmet “OLDUĞU ŞEKİLDE” veya “HAZIR BİR ŞEKİLDE” sağlanmıştır ve Remak, bu Remak Web Sitesi ile ilişkili olarak hazır bulunan veya Remak Web Sitesi kapsamında yer alan içerik ve hizmetler için Remak Web Sitesi konusunda doğrudan veya ima ile herhangi bir beyanda bulunmaz veya bunu tasdik etmez. Remak, bu web sitesi dâhilinde sunulan hizmet ve içeriklerin tümünü değiştirme ve iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.
Remak, diğer şahıslar (İşbu web sitesinin yapımına ve yürütülmesine ya da yayımlanmasına dâhil olan ve olmayan), ve Remak’a bağlı tüm şirketler ve görevliler, yöneticiler, çalışanlar, hissedarlar ya da onların aracıları, sizin ya da bir üçüncü şahsın uğrayabileceği her türlü kayıp ve zarara (herhangi doğrudan, dolaylı, cezaya tâbi kayıp ve zararlar; herhangi bir gelir, kazanç, ticari itibar, veri, sözleşme, para kullanımı kaybı; iş bölünmesine bağlı tüm kayıp ve zararlar; haksız eylem ya da sözleşmeye aykırılık sonucu ya da İşbu siteyle bağlantılı, sitenin kullanımı ya da yanlış kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek; İşbu Remak Web Sitesine bağlantısı sağlanan web siteleri yoluyla ya da bu web sitelerindeki materyallerle; bilgisayar donanımı, yazılım, veri ve işbu Remak Web Sitesini kullanmanızı, bu veya Remak’a bağlantısı verilmiş diğer web sitelerinden materyal indirmenizi sağlayan diğer mallarınızı etkileyebilecek virüslerin yol açtığı kayıp ve zararlar) dair tüm sorumluluk ve yükümlülüklerden muaf tutulmaktadır. Bu sizin yasal haklarınızı etkilememektedir.
Kullanım Koşulları’nın hiçbir hükmü Remak’ın kendi ihmalinin yol açtığı ölüm ya da yaralanmaları, hile kullanımını ya da hükme tâbi yasaların sınırlandırmadığı yükümlülükleri hariç tutmamaktadır.

3. Kayıt, Kullanıcı Adları ve Parolalar

Sitenin belirli alanlarına erişebilmek için Remak’a kayıt yapmanız gerekebilir. Söz konusu kayıt işlemine göre bir başkası tarafından kullanılan, başka bir kişinin yerine geçmiş gibi algılanacak, başka bir kişiye ait, başka bir kişinin fikri mülkiyetini veya diğer haklarını ihlal eden veya kendi seçiminize bağlı olarak herhangi bir nedenle reddettiğimiz bir kullanıcı adını (veya e-posta adresini) kullanamazsınız ve bunu size vermeyi reddedebiliriz. Siteye erişim için kullandığınız herhangi bir şifrenin gizliliğini korumak sizin sorumluluğunuzdadır ve şifre veya kullanıcı adınızı veya Site erişimi kullanımınızı herhangi bir üçüncü kişilere aktarmamayı, ödünç vermemeyi veya herhangi bir şekilde vermemeyi kabul edersiniz.
Site ile sizin, şifre ve kullanıcı adınızla bağlantılı olarak gerçekleştirilen tüm etkileşimlerinden tamamen sorumlusunuz. Şifre veya kullanıcı adınızın ya da hesabınızla ilişkili herhangi bir güvenlik ihlalini Remak’a anında bildirmeyi ve her oturum sonunda Site hesabınızı (varsa) “kapatmayı” hesabınızdan çıkmayı kabul edersiniz. Yukarıda bahsi geçen zorunlulukları yerine getirmemenizden kaynaklanan herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu tutulamayız.

4. Gizlilik

Elektronik posta ile veya başka bir şekilde Siteye aktardığınız bütün kişisel veriler (örneğin, adınız, adresiniz, telefon numaranız veya e-posta adresiniz), Remak tarafından Remak Web Sitesinde yayınlanan Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanılacaktır. Siteye aktardığınız, sorularınız, yorumlarınız, önerileriniz veya benzeri tüm haberleşme veya malzemeler, gizli veya mülki hak oluşturacak malzeme şeklinde yorumlanmayacaktır. E-posta veya diğer iletimler şifrelenmez ya da diğer bir şekilde güvenlik altına alınmaz. Sitenin kullanımı ile bağlantılı olarak sunmuş olduğunuz bütün bilgilerin, doğru, gerçek ve eksiksiz olduğunu ve olacağını ve bu bilgileri düzenli aralıklarla kontrol edip güncelleştireceğinizi beyan ve garanti etmiş olursunuz. Sunduğunuz bilgilerin hatalı, eksik, kullanılamaz veya yanlış olması durumunda, Siteyi kullanma hakkınızı feshedebileceğimizi kabul etmiş sayılırsınız.

5. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Siteyi veya yazılımları, hizmetleri ya da malzemeleri kullanımınızla ilişkili tüm riskler tarafınızca göze alınır. Remak, bağlı kuruluşları ve sitenin oluşturulması, üretimi veya sunulmasıyla ile ilişkili başka bir taraf ya da bunların müdürleri, yetkilileri, çalışanları, aracıları, hissedarları, lisansörleri ve temsilcileri, bu sitenin, hizmetlerin, yazılımın, içeriğin veya kullanıcı içeriğinin kullanımından doğan veya bir şekilde kullanımıyla ilişkili, kar, kullanım, veri kaybı, maddi olmayan varlıkların kaybı, sitenin, hizmetlerin, yazılımın, içeriğin veya kullanıcı içeriğinin kullanımıyla bağlantılı olarak verdiğiniz bilgilerin güvenliğinin zarar görmesi, bu türden bilgilere üçüncü taraflarca yetkisiz bir biçimde müdahale edilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere (bu türden zarar veya kayıplar önceden bildirilse bile), sözleşmeyi, haksız fiili, mutlak yükümlülüğü veya başka durumları temel alan hiçbir doğrudan, dolaylı, cezai, arızi, özel, sonuç olarak ortaya çıkan, örnek oluşturan zararlardan veya başka zararlardan, bunların ortaya çıkma olasılığı bildirilmiş olsa bile sorumlu tutulamazlar. Özel olarak ve kısıtlamaya tabi olmadan, Remak veya herhangi bir bağlı kuruluşu, sitenin, hizmetlerin veya yazılımların tarafınızdan kullanılması veya kullanılamaması neticesinde doğan veya Remak veya üçüncü şahıs tarafından sitede yayınlanan içerik veya kullanıcı içeriği sonucunda meydana gelen zararlardan sorumlu değildir. Site ile ilgili olarak yaşadığınız hoşnutsuzluğun tek çözümü, siteyi kullanmayı bırakmanızdır. Bazı hukuk sistemlerinin, belirli zararların hariç tutulmasına izin vermediğini, bu nedenle de yukarıda sıralanan kapsam dışı durumların sizin için geçerli olmayabileceğini lütfen unutmayın.

6. Üçüncü Şahıs Sitelerine Bağlantılar

Bu site, Remak tarafından işletilmeyen veya mülkiyeti Remak’a ait olmayan diğer sitelere bağlantılar içerebilir. Bu bağlantılar, yalnızca sizin yararlanmanız için sağlanmıştır. Remak, bu tür sitelerin içeriklerinden veya gizlilik ilkelerinden veya güvenliğinden sorumlu değildir ve bunlar üzerinde herhangi bir denetimi yoktur. Yukarıda anlatılanları sınırlandırmadan, Remak, söz konusu sitelerde aşağıdaki durumların geçerli olması halinde, herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğini özel olarak bildirir:
– Herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet hakkının çiğnenmesi;
– Doğru olmayan, eksik veya aldatıcı bilgi içermesi;
– Belirli bir amaç için satılabilir veya uygun olmaması;
– Yeterli güvenlik sağlayamaması;
– Virüs veya tahrip edici nitelikte diğer birimleri içermesi; veya
– Suçlayıcı veya iftira edici nitelikte içeriği olması
Remak, bu sitelerdeki mevcut içeriği veya ürünleri ya da hizmetleri desteklemez. Bu tür sitelere bağlantı gerçekleştirdiğinizde, bu sizin sorumluluğunuzda ve Remak’ın izni dışında olacaktır.

7. Tazminat

Sitenin, Hizmetlerin veya Yazılımın tarafınızdan kullanılması veya bunlarla bağlantılı olan faaliyetler; şahsınız veya hesabınız aracılığıyla bu Kullanım Koşullarının ihlal edilmesi; veya Site, Hizmetler veya Yazılım aracılığıyla erişilebilir kıldığınız veya oluşturduğunuz gönderilerin veya kullanıcı içeriğinin, telif hakkı, ticari marka, ticari sır, gizlilik veya diğer fikri mülkiyet haklarını veya üçüncü şahısların sair haklarını ihlâl ettiğine dair yapılan iddialar neticesinde meydana gelen bütün talep, zarar, masraf ve harcamalar karşısında, Remak ve bağlı kuruluşlarını ve Sitenin oluşturulması, hazırlanması veya temsil edilmesi ile ilgili olan üçüncü şahısları ve ilgili yöneticilerini, idarecilerini, çalışanlarını, aracılarını, hissedarlarını, lisansörlerini ve temsilcilerini savunacağınızı, tazmin edeceğinizi ve sorumlu tutmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.

8. Fesih

Remak’ın, Kullanım Koşullarının maddelerine veya ruhuna uygun olarak hareket etmediğinize veya bunları ihlal ettiğinize inanması dahil ancak bununla sınırlı olmamak koşuluyla, herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenden dolayı, Siteye ve hizmetlere erişiminizi veya Siteyi ve hizmetleri kullanmanızı tamamen kendi takdirine göre feshedebileceğini kabul etmiş sayılırsınız. Böyle bir fesih durumunda, Siteyi ve hizmetleri kullanım hakkınız derhal durdurulacaktır. Siteye erişiminizin veya Siteyi kullanmanızın yasaklanmasının, herhangi bir uyarı yapılmadan gerçekleşebileceğini ve Remak’ın, hesabınızı devreden çıkarabileceğini veya hesabınızı, şifrenizi, hesabınızla ilgili bütün bilgi ve dosyaları silebileceğini ve/veya bu bilgi ve dosyalara gelecekteki erişiminizi yasaklayabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. Remak ve Bağlı Kuruluşlarının, Siteye veya bu bilgi ve dosyalara erişiminizin feshedilmesiyle ilgili olarak size veya üçüncü şahıslara karşı sorumlu olmayacağı gibi, feshedilme sonrasında bu bilgi ve dosyaların sizin erişiminize açılması yönünde de herhangi bir yükümlülüğü olmayacağını kabul etmiş sayılırsınız.

9. Kullanım Koşullarının Değiştirilmesi ve Güncellenmesi

Remak, herhangi bir uyarı vermeden, belirli zamanlarda, bu sayfayı güncelleştirerek Sitedeki alanları ve Kullanım Koşullarını değiştirebilir. Söz konusu değişiklikler sizi bağlayacağı için, güncel Kullanım Koşullarını gözden geçirmek adına, düzenli aralıklarda bu sayfayı ziyaret etmeniz gerekir. Bu belgenin üstünde yer alan “Son Güncelleme Tarihi” uyarısına bakarak, en son ne zaman değiştirildiğini öğrenebilirsiniz. Sitedeki Hizmetleri veya Yazılımı kullandığınızda; kuralları, şartları ve koşulları, bu türden Hizmetler veya Yazılım için geçerli olan ve bu Kullanım Koşullarında atıfta bulunulan yayınlanmış ek yönergelere, kurallara, hükümlere ve koşullara da tabi olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

10. Yasalar ve Hukuk Sistemi

Bu Kullanım Koşulları Türkiye Cumhuriyeti yasaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu Kullanım Koşulları’ndan doğacak ihtilaflar münhasır kaza yetkisine sahip Türk mahkemelerinin hükmüne tabidir.

11. Hükümlerin Ayrı Ayrı Ele Alınması

Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir maddesinin yasalara aykırı, geçersiz veya herhangi bir nedenden dolayı uygulanamaz olduğu görülürse, söz konusu madde, bu Kullanım Koşullarından ayrı olarak kabul edilecek ve geri kalan maddelerin geçerliliğini ve yürürlüğünü etkilemeyecektir.

12. Telif Hakkı

Bu Siteye tüm dünyadan erişilebilirse de bu web sitesinde bahsi geçen veya atıfta bulunulan tüm hizmetler tüm coğrafi bölgelerdeki kişiler veya tüm hukuk sistemleri için geçerli değildir. Bu Sitenin kullanılabilirliğini ve/veya herhangi bir kişiye, coğrafi bölgeye ya da hukuk sistemine verilen hizmeti kendi isteğimiz ve seçimimiz doğrultusunda istediğimiz zaman kısıtlama hakkını saklı tutarız.
Telif Hakkı @ Remak Arşiv San. ve Tic. A.Ş. 2017. Tüm hakları saklıdır. Remak’ın yazılı ön izni olmaksızın bu web sitesinde yer alan materyallerin ve yazılımların kopyalanması, paylaşılması, yeniden yayımlanması ve değiştirilmesi kesinlikle yasaktır.

13. Bilgilendirme veya Şikayetler

Site ile ilgili bir soru veya şikâyetiniz olduğunda, lütfen info@remakarsiv.com adresine bir e-posta gönderiniz. Bizimle, Remak Web Sitesi İletişim bölümünde yer alan irtibat adreslerini kullanarak da bağlantı kurabilirsiniz.